HDD intern Seagate, Barracuda, 3.5″, 2TB, SATA3, 7200rpm, 256MB
HDD Seagate BarraCuda 2TB SATA-III 7200rpm 256mb
776,83 lei inclusiv TVA
40 în stoc
SKU: ST2000DM008
Categorie: Hard Diskuri Desktop
| Hybrid-SSHD | No |
|---|---|
| Interface | Serial ATA III |
| Start/stop cycles | 600000 |
| Non-operating vibration | 3 G |
| Non-operating shock | 350 G |
| HDD speed | 7200 RPM |
| Storage drive buffer size | 256 MB |
| SMART technology | Yes |
| Operating voltage | 5 / 12 V |
| Start-up current | 2 A |
| HDD capacity | 2 TB |
| Storage relative humidity (H-H) | 5 – 95% |
| Component for | PC |
| Interfata HDD intern | SATA III |
| Viteza rotatie HDD intern | 7200 rpm |
| Average latency | 6 ms |
| Bytes per sector | 4096 |
| Operating vibration | 0.25 G |
| Operating altitude | -304 – 3048 m |
| Non-operating altitude | -304 – 12192 m |
| Operating shock | 80 G |
| HDD number of heads | 2 |
| Drive ready time | 8 s |
| HDD size | 3.5 |
| Buffer HDD intern | 256 MB |
| Capacitate HDD intern | 2 TB |
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| Operating relative humidity (H-H) | 5 – 90% |
| Width | 101.6 mm |
| Storage temperature (T-T) | -40 – 70 °C |
| Depth | 147 mm |
| Compliance certificates | RoHS |
| Harmonized System (HS) code | 84717050 |
| Operating temperature (T-T) | 0 – 60 °C |
| Height | 202 mm |
| Weight | 415 g |
| Producator | SEAGATE |
| Garantie | 24 |




Recenzii
Nu există recenzii până acum.