Placa Video GIGABYTE GeForce RTX™ 3060 GAMING OC 8G (rev. 2.0) GDDR6 128 bit PCI-E 4.0 DisplayPort 1.4a *2 HDMI 2.1 *2 ATX
Placa Video GIGABYTE GeForce RTX 3060 GAMING OC 8GB GDDR6
1.785,50 lei inclusiv TVA
18 în stoc
SKU: GV-N3060GAMING OC-8GD 2.0
Categorie: Placi video
| LP-Bracket | No |
|---|---|
| VGA-Interface | PCI-E-4.0 |
| Cooling type | Active |
| Quick installation guide | Yes |
| HDMI version | 2.1 |
| Discrete graphics card memory | 8 GB |
| CUDA | Yes |
| DisplayPort version | 1.4a |
| DisplayPorts quantity | 2 |
| TV tuner integrated | No |
| HDMI ports quantity | 2 |
| Tip memorie video | GDDR6 |
| Low Profile | Full Profile |
| Numar Sloturi | Dual Slot |
| Slot | PCI Express 4.0 |
| Seria | GeForce RTX 3000 |
| Bus Memorie | 128bit |
| Tip Memorie | GDDR6 |
| Capacitate | 8GB |
| Sistem racire | Activ |
| Recomandat pentru Gaming | Da |
| MiniDP | N/A |
| Segment | Consumer |
| Graphics processor family | NVIDIA |
| Maximum resolution | 7680 x 4320 pixels |
| Processor frequency | 1807 MHz |
| Graphics card memory type | GDDR6 |
| DVI-D ports quantity | 0 |
| DVI-I ports quantity | 0 |
| DirectX version | 12 Ultimate |
| OpenGL version | 4.6 |
| Dual Link DVI | No |
| Number of fans | 2 fan(s) |
| Alimentare separata | 1x 8-pin PCI-E |
| Maximum displays per videocard | 4 |
| Interface type | PCI Express 4.0 |
| Supplementary power connectors | 1x 8-pin |
| Fan diameter | 9 cm |
| Number of slots | 2 |
| HDMI | 2 |
| Minimum system power supply | 550 W |
| Model | GeForce RTX 3060 |
| Graphics processor | GeForce RTX 3060 |
| Memory clock speed | 15000 MHz |
| Cooling technology | GIGABYTE WINDFORCE 2X |
| CUDA cores | 3584 |
| Memory bandwidth (max) | 240 GB/s |
| Length | 198 mm |
| Cooling | Active |
| VGA-Format | Full-profile |
| VGA-Segment | Consumer |
| Memory bus | 128bit |
| Memory-Capacity | 8192MB |
| Chipset | nVidia |
| Depth | 39 mm |
| Height | 12.1 mm |
| Producator | GIGABYTE |
| Garantie | 36 |
Fii primul care scrii o recenzie pentru „Placa Video GIGABYTE GeForce RTX 3060 GAMING OC 8GB GDDR6” Anulează răspunsul
Produse similare
2.559,30 lei inclusiv TVA
2.179,00 lei inclusiv TVA
2.638,60 lei inclusiv TVA
4.350,91 lei inclusiv TVA
5.573,10 lei inclusiv TVA
3.661,51 lei inclusiv TVA














Recenzii
Nu există recenzii până acum.