AMD Ryzen 9 9950X. Processor family: AMD Ryzen™ 9, Processor socket: Socket AM5, Processor lithography: 4 nm. Memory channels: Dual-channel, Maximum internal memory supported by processor: 192 GB, Memory types supported by processor: DDR5-SDRAM. On-board graphics card model: AMD Radeon, On-board graphics card base frequency: 2200 MHz. Supported instruction sets: AES, AVX, AVX 2.0, AVX-512, SSE, SSE2, SSE3, SSE4.1, SSE4.2, SSSE3
Procesor AMD Ryzen 9 9950X, 4.3Ghz, AM5, AMD Radeon Graphics,
3.310,72 lei inclusiv TVA
1 în stoc
SKU: 100-000001277
Categorie: Procesoare
| ECC | Yes |
|---|---|
| Cooler | Nu |
| Memory channels | Dual-channel |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Processor cores | 16 |
| Non-ECC | Yes |
| Processor manufacturer | AMD |
| On-board graphics card model | AMD Radeon |
| Processor threads | 32 |
| Processor operating modes | 64-bit |
| Processor cache type | L2 & L3 |
| Maximum internal memory supported by processor | 192 GB |
| Processor socket | Socket AM5 |
| Socket | AM5 |
| Numar Nuclee | 16 |
| Numar thread-uri | 32 |
| Placa video integrata | Da |
| Frecventa | 4.3 Ghz |
| Tip Memorie | DDR 5 |
| Memorie maxima | 192GB |
| Cooler included | No |
| Memory types supported by processor | DDR5-SDRAM |
| PCI Express slots version | 5.0 |
| Processor family | AMD Ryzen™ 9 |
| Processor boost frequency | 5.7 GHz |
| Thermal Design Power (TDP) | 170 W |
| Processor lithography | 4 nm |
| Processor generation | AMD Ryzen 9000 Series |
| Memory clock speeds supported by processor | 3600,5600 MHz |
| On-board graphics card base frequency | 2200 MHz |
| Supported instruction sets | AES, AVX, AVX 2.0, AVX-512, SSE, SSE2, SSE3, SSE4.1, SSE4.2, SSSE3 |
| Processor base frequency | 4.3 GHz |
| Familie CPU | Ryzen 9 |
| Processor model | 9950X |
| Processor cache | 80 MB |
| Package type | Tray |
| Serie CPU | Ryzen 9000 Series |
| Model Procesor | 9950X |
| Producator | AMD |
| Garantie | 24 |
Fii primul care scrii o recenzie pentru „Procesor AMD Ryzen 9 9950X, 4.3Ghz, AM5, AMD Radeon Graphics,” Anulează răspunsul
Produse similare
1.387,93 lei inclusiv TVA
2.634,53 lei inclusiv TVA
1.174,40 lei inclusiv TVA
1.760,08 lei inclusiv TVA
2.086,48 lei inclusiv TVA
1.213,04 lei inclusiv TVA




Recenzii
Nu există recenzii până acum.