AMD Ryzen 5 9600X. Processor family: AMD Ryzen™ 5, Processor socket: Socket AM5, Processor lithography: 4 nm. Memory channels: Dual-channel, Maximum internal memory supported by processor: 192 GB, Memory types supported by processor: DDR5-SDRAM. On-board graphics card model: AMD Radeon, On-board graphics card base frequency: 2200 MHz. Supported instruction sets: AES, AVX, AVX 2.0, AVX-512, SSE, SSE2, SSE3, SSE4.1, SSE4.2, SSSE3. USB version: 2.0/3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2)
AMD Ryzen 5 9600X. Processor family: AMD Ryzen™ 5, Processor
983,18 lei
1 în stoc
SKU: 100-000001405
Categorie: Procesoare
| ECC | Yes |
|---|---|
| Cooler | Nu |
| USB ports quantity | 5 |
| Memory channels | Dual-channel |
| On-board graphics card | Yes |
| Discrete graphics card | No |
| Discrete graphics card model | Not available |
| Processor threads | 12 |
| Non-ECC | Yes |
| Processor cores | 6 |
| Processor family | AMD Ryzen™ 5 |
| Processor manufacturer | AMD |
| On-board graphics card model | AMD Radeon |
| Processor boost frequency | 5.4 GHz |
| Processor operating modes | 64-bit |
| Processor cache type | L2 & L3 |
| Maximum internal memory supported by processor | 192 GB |
| Processor socket | Socket AM5 |
| Socket | AM5 |
| Numar Nuclee | 6 |
| Numar thread-uri | 12 |
| Placa video integrata | Da |
| Frecventa | 3.9 GHz |
| Tip Memorie | DDR 5 |
| Memorie maxima | 192GB |
| Cooler included | No |
| Thermal Design Power (TDP) | 65 W |
| Memory types supported by processor | DDR5-SDRAM |
| PCI Express slots version | 5.0 |
| Processor lithography | 4 nm |
| Processor model | 9600X |
| Processor base frequency | 3.9 GHz |
| Processor generation | AMD Ryzen 9000 Series |
| Processor cache | 38 MB |
| Memory clock speeds supported by processor | 3600,5600 MHz |
| On-board graphics card base frequency | 2200 MHz |
| Maximum number of PCI Express lanes | 28 |
| Supported instruction sets | AES, AVX, AVX 2.0, AVX-512, SSE, SSE2, SSE3, SSE4.1, SSE4.2, SSSE3 |
| Familie CPU | Ryzen 5 |
| Package type | Tray |
| USB version | 2.0/3.2 Gen 2 (3.1 Gen 2) |
| Serie CPU | Ryzen 9000 Series |
| Model Procesor | 9600X |
| Producator | AMD |
| Garantie | 24 |
Fii primul care scrii o recenzie pentru „AMD Ryzen 5 9600X. Processor family: AMD Ryzen™ 5, Processor” Anulează răspunsul
Produse similare
1.724,36 lei



Recenzii
Nu există recenzii până acum.